Haber

Zap Spor ve Bingölspor’un kupadan elenmesi tepki çekti

Türkiye Futbol Federasyonu Ziraat Türkiye Kupası 1. Tur maçları kuraları Hakkari Zap’te Sporve Bingölspor’un kupadan çıkması tepkiye neden oldu.

Bu sezon Ziraat Türkiye Kupası’nda mücadele edecek Bölgesel Amatör Lig takımlarının bilgilendirme ve kura toplantısında Hakkari Zap Spor ile Bingölspor, kura sonucu elendi. Spor camiasını şok eden gelişmenin ardından Hakkari Zap Spor Kulübü, kararın kabul edilemez olduğunu ve haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirtti.

Hakkari Zap Spor Kulübü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Hakkari Zap Sporumuz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 6 Eylül 2023 tarihinde Ziraat Türkiye Kupası’nda yarışacak Bölgesel Amatör Lig takımlarını belirlemek amacıyla yaptığı toplantı ve kura çekimine dahil edilmemiştir. Türkiye Kupası formatı 81 yaşında.İlk tür Türkiye Kupası’na profesyonel liglerde takımı bulunmayan illerin BAL ligi grupları katılıyor.İlk olarak BAL grupları ile 1.Bölüm arasında kura çekilerek maçlar oynandı. 3.Lig grupları.Bu yıl bugün yapılan toplantıda, Türkiye Kupası’na profesyonel takımı bulunmayan 16 ilin BAL takımlarından 14’ü katılacak.Toplantıda 2 takımın katılmayacak olduğu söylendi. Gruplar itiraz etmesine rağmen kura çekildi ve kura sonrasında Hakkari Zap Spor ve Bingölspor hukuka aykırı olarak kupadan ihraç edildi.Bu zamana kadar uygulanmayan bu haksız kural nedeniyle büyük maddi kayıplar yaşadık. ve takımımız kayıplar verdi. Çabaları boşunaydı. Kulübümüze yönelik bu kabul edilemez duruma karşı kulübümüzün haklarını tüm medyada sonuna kadar savunacağımızı herkes bilmelidir. “Bütün grupların bu konuda bize tam destek vermesi gerekiyor.” – HAKKARI

haber-samandag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu