Ekonomi

IRB Altyapı hisseleri, Moody’s’in ‘Ba1 CFR’ notunu onaylamasının ardından yükseldi

IRB Infrastructure Developers Ltd. Moody’s Investors Service’in şirketin uzun vadeli kurumsal aile notunu ‘Ba1 CFR’ olarak doğrulayan raporunun ardından hisseleri bugün rekor seviyeye yükseldi. Kredi derecelendirme kuruluşu, kısa vadede IRB’nin mali ölçütlerinde bir miktar gevşeme bekliyor, ancak sermaye harcamalarının firmanın nakit akışını artıracağını ve güçlü mali konumunu koruyacağını bekliyor.

Altyapı geliştiricisinin hisse fiyatı Ulusal Menkul Kıymetler Borsası’nda (NSE) %7,7 artışla hisse başına ₹38,45’e yükseldi ve şirketin halka açılmasından bu yana en yüksek noktasına ulaştı. Daha sonra hisselerin her biri ₹37,40 seviyesinde yer aldı ve bu da yılbaşından bugüne %28,59’luk değerli bir kazanç gösterdi. Bu artış, 30 günlük ortalamanın 3,6 katı işlem hacmi ve güçlü momentuma işaret eden 69,02 göreceli güç endeksi (RSI) ile vurgulandı. Bu performans, daha geniş Nifty 50 endeksindeki %0,2’lik mütevazı artışı önemli ölçüde geride bıraktı.

Yatırımcı duyarlılığı olumlu görünümle destekleniyor gibi görünüyor; BQ Prime, IRB Altyapısını araştıran sekiz analistten beşinin hisseyi satın almayı, üçünün ise elinde tutmayı tavsiye ettiğini bildirdi. Analistlerin 12 aylık ortalama fiyat hedefleri %51,3’lük potansiyel bir artışa işaret ediyor ve bu da yatırımcıların şirketin beklentilerine olan güveninin devam ettiğini gösteriyor. Moody’s ve analistlerin yükseliş eğilimini teyit etmesi, piyasa katılımcılarının olumlu mali tahminlere ve derecelendirme onayına yanıt vermesiyle IRB Altyapı hisselerinin güçlü bir işlem günü geçirmesine katkıda bulundu.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-karapurcek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu