Haber

İngiltere Başbakanı Sunak depremzedeler için yardım malzemelerini öğrencilerle birlikte paketliyor

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, University College London (UCL) Türk Öğrenci Birliği’nin Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenenler için düzenlediği yardım kampanyasına katılarak, öğrencilerin yardım malzemelerini toplamasına yardımcı oldu.

İngiltere medyasında yer alan habere göre Sunak, UCL’de öğrencilerin başlattığı yardım kampanyasına katılmak için üniversiteye giderek Türk Öğrenci Birliği üyeleriyle görüştü.

Öğrencilerin yardım malzemelerini ayırmalarına ve paketlemelerine yardımcı olan Sunak, ayrıca bere, atkı ve battaniye bağışında bulundu.

Çalışmaları öven Sunak, “Türkiye’de insanlar bu vahim faciadan etkilendi. Olayın boyutlarını anlamak gerçekten güç. Bir baba olarak ailelerin çocuklarını zor durumdan çıkarmaya çalıştığını görmek gerçekten yürek burkucu. Türkiye’ye yardım etmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

200 koli yardım malzemesi toplandı

UCL Türk Öğrenci Birliği Başkanı Eda Yıldırımkaya, kampanya kapsamında 200 koli yardım malzemesi topladıklarını belirterek, “Başbakan da bize çok kaliteli bere, battaniye ve eldiven bağışladı. Eminim birilerini sıcacık tutacaktır. ve imanla. O da yaptıklarımızdan dolayı bizi tebrik etti.” söz konusu.

Öğrenci Togay Ata Gökalp de Başbakan Sunak’ın ziyaretinin moral verici olduğunu belirterek, “Bizi daha fazlasını yapmaya teşvik etti” dedi. değerlendirmesini yaptı.

İngiltere, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Türkiye’ye arama kurtarma timi ve sağlık personeli göndererek Türkiye ve Suriye’ye 5 milyon poundluk yardım yapılacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu