Ekonomi

Ülker 9 aylık bilançosunu açıkladı

Ülker Bisküvi, 2023 yılı 9 aylık mali performansını açıkladı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada cirosunu 2023 yılının 9 aylık döneminde yüzde 67 artışla 32 milyar TL’ye çıkardığını belirtti. Geçen yılın aynı dönemine göre Türkiye operasyonunun cirodaki payı yüzde 65, ihracat ve yurt dışı operasyonların cirosu ise yüzde 65 oldu. Bundaki payının yüzde 35 olduğunu belirtti.

Türkiye’de bisküvi ve çikolatada pazar liderliğini sürdürdüklerini belirten Ülker CEO’su Mete Buyurgan, “Bisküvi, çikolata ve kek kategorilerindeki güçlü operasyonel performans ve yeni lansmanlarımız da Ülker Bisküvi’nin 9 aylık performansında etkili oldu. Bölgemizde güçlü bir oyuncuyuz, Suudi Arabistan ve Mısır’da bisküvi pazarında liderliğimizi sürdürüyoruz. Kazakistan ve Orta Asya ülkelerinde güçlü büyüme trendimiz devam ediyor.

Çevik yönetim anlayışımızın verdiği güçle şirketimizi daha da ileriye taşımak ve Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma vizyonuna katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Attığımız her adımda tüketicilerimiz odak noktamızdır. Üretim, tedarik ve lojistik altyapımızı sürekli geliştirerek; Ar-Ge, inovasyon, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik yatırımlarımızı artırıyoruz. Bu başlıklarda elde ettiğimiz başarı şirketimizin büyüme rakamlarına da olumlu yansıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında da büyüme performansımızı sürdürerek; “Çalışanlarımıza, tüketicilerimize ve paydaşlarımıza katma değer sağlamaya devam ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.
 

yildirimhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu