Haber

Konya’da çete kurduğu ve haraç topladığı iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi.

Konya’da suç örgütü kurarak yağma, tehdit, tefecilik ve uyuşturucu ticareti gibi suçlara karıştıkları iddiasıyla bazı eğlence yerlerinden haraç ve bir galeri sahibi talep eden 7’si tutuklu 25 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanıklar Abdullah Ç, Davet Ç, Hakan Ç, İsmail Ç, Muhammet S, Saim C. ve Serkan U. ile müşteki ve tarafların avukatları katıldı. adliye konferans salonu.

Duruşmada ifadelerine yer verilen tutuklu sanıklar daha önceki ifadelerini tekrarlayarak haklarındaki suçlamaları reddettiler.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliyesine karar vererek, belgelerdeki eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 24 Aralık 2021’de “silahlı örgüt kurmak”, “tefecilik”, “yağma”, “uyuşturucu kaçakçılığı” suçlarından gözaltına alınan 25 şüpheliden 9’u tutuklandı. ” ve benzeri suçlardan tutuklandı.

Ağabeyi, oğulları ve adamları aracılığıyla kendisini göstermek ve cezaevinde yaşadıkları maddi kayıpları telafi etmek amacıyla defalarca ‘tefecilik’ yaptığı öne sürülen örgüt lideri olduğu iddia edilen zanlı Abdullah Ç. Kovid-19 salgını nedeniyle 11 Eylül 2020’de cezaevine giren “yağma”, “tehdit”, “uyuşturucu ticareti” gibi kabahatlere karıştığı iddia edildi.

Zanlıların Konya’da gazino, bar ve benzeri eğlence sektöründe faaliyet gösteren yerleri hakimiyet altına almaya çalıştıkları ve bazı eğlence mekanları ile galeri sahiplerinden 100 bin ile 1 milyon lira arasında değişen miktarlarda haraç istedikleri iddia edildi. .

Bir önceki duruşmada tutuklu bulunan Yavuz A. ve Mustafa G.’nin tahliyesine karar verildi.

sarkisla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu